چگونه از کرونا ویروس در امان باشیم؟مدت زمان تقربی مطالعه مطلب 4

Twitter Linkedin Instagram YouTube

فهرست مطالب

اقدامات حفاظتی اساسی در برابر کرونا جدید چیست؟

از آخرین اطلاعات در مورد شیوع کرونا COVID-19 ، موجود در وب سایت WHO و از طریق مرجع بهداشت عمومی ملی و محلی خود آگاه باشید. کرونا COVID-19 هنوز هم در اکثر مردم چین با شیوع بیماری در کشورهای دیگر روبرو است. بیشتر افرادی که به این ویروس آلوده می شوند، دچار بیماری خفیف می شوند و بهبود می یابند، اما این بیماری برای افراد دیگر شدیدتر است.

با انجام موارد زیر از سلامتی خود مراقبت کرده و از دیگران محافظت کنید:

بیشتر بدانیم  انواع دبریدمان چیست؟ دبریدمان شارپ دبریدمان مکانیکی دبریدمان اتولیتیک

چرا مرتباً دستان خود را بشویید مرتباً دستان خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با آب و صابون بشویید؟

شستن دستان خود با صابون و آب یا استفاده از مالش دست الکل باعث از بین رفتن ویروس هایی می شود که ممکن است روی دستان شما باشد.

ضد عفونی کردن سطوح از کرونا

چرا حفظ فاصله اجتماعی حداقل بین 1 متر (3 فوت) فاصله بین خود و هر کس که سرفه می کند یا عطسه می کند، حفظ کنید؟

هنگامی که کسی سرفه یا عطسه می کند ، قطرات مایع کوچکی را از بینی یا دهان خود به بیرون پرتاب که ممکن است حاوی ویروس باشد. اگر خیلی نزدیک هستید ، در صورت سرفه شدن فرد مبتلا به این قطرات ، می توانید قطرات از جمله ویروس COVID-19 را تنفس کنید و دچار این ویروس شوید.

ماسک ضد کرونا
ماسک ضد کرونا

چرا از لمس چشم، بینی و دهان خودداری کنید؟

دست ها بسیاری از سطوح را لمس می کنند و می توانند ویروس ها را روی خود نگه دارند. پس از آلوده شدن ، دستها می توانند ویروس را به چشم، بینی یا دهان منتقل کنند. از آنجا ویروس می تواند وارد بدن شما شود و شما را بیمار کند. بهداشت تنفس را تمرین کنید اطمینان حاصل کنید که شما و اطرافیان، بهداشت تنفسی خوبی را دنبال می کنید. این به معنای پوشاندن دهان و بینی شما با آرنج یا بافت خم شده آرنج هنگام سرفه یا عطسه است. سپس بلافاصله بافت مورد استفاده را دور بریزید.
چرا؟ قطره ها ویروس را گسترش می دهند. با رعایت بهداشت مناسب تنفسی، از افراد اطراف خود در برابر ویروس هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و COVID-19 محافظت می کنید. اگر تب، سرفه و مشکل در تنفس دارید، سریعاً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید اگر احساس ناخوشایندی کردید در خانه بمانید. اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید، از پزشک معالج مشاوره گرفته و با ایشان تماس بگیرید.

بیشتر بدانیم  زخم های عفونی چیست؟

 

چرا دستورالعمل های مقام بهداشت محلی خود را دنبال کنید؟

مقامات ملی و محلی بیشترین اطلاعات را در مورد وضعیت منطقه شما خواهند داشت. تماس از قبل به شما امکان می دهد تا خدمات درمانی شما را سریعاً به سمت مراکز درمانی صحیح هدایت کنند. این امر همچنین از شما محافظت می کند و به جلوگیری از شیوع ویروس ها و سایر عفونت ها کمک می کند.
آگاه باشید و از توصیه های ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود پیروی کنید از آخرین تحولات مربوط به COVID-19 آگاه باشید.

چراتوصیه هایی را که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ، سازمان بهداشت عمومی ملی و محلی یا کارفرمای شما ارائه داده است در مورد نحوه محافظت از خود و دیگران از COVID-19 پیروی کنید؟

مقامات ملی و محلی بیشترین اطلاعات را در مورد پخش COVID-19 در منطقه شما دارند. آنها به بهترین وجه برای مشاوره در مورد آنچه مردم منطقه شما باید برای محافظت از خود انجام دهند توصیه می کنند.
اقدامات حفاظتی برای افرادی که در مناطقی که COVID-19 در آن پخش شده است ، بازدید کرده اند یا اخیراً از آنها بازدید کرده اند (14 روز گذشته) راهنمایی های ذکر شده در بالا را دنبال کنید. اگر احساس ناخوشایندی کردید ، حتی در صورت علائم خفیف مانند سردرد و آبریزش جزئی تا زمان بهبودی ، در خانه بمانید. چرا؟ جلوگیری از تماس با دیگران و مراجعه به مراکز درمانی به شما امکان می دهد تا این امکانات موثرتر عمل کنند و به شما و دیگران در برابر COVID-19 و سایر ویروس ها کمک کنند. اگر دچار تب، سرفه و مشکل در تنفس هستید ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید زیرا این امر ممکن است به دلیل عفونت تنفسی یا بیماری جدی دیگر باشد.

چرا از قبل تماس بگیرید و از مسافرت یا تماس با مسافران اخیر به ارائه دهنده خود بگویید؟

تماس از قبل به شما امکان می دهد تا خدمات درمانی شما را سریعاً به سمت مراکز درمانی صحیح هدایت کنند. این همچنین به جلوگیری از شیوع احتمالی کرونا COVID-19 و سایر ویروس ها کمک می کند.

بیشتر بدانیم  کلوستومی چیست؟ چرایی، عمل کلوستومی و مراقبت از کولوستومی

چرا از رفتن به مناطق پر ازدحام و شلوغ خودداری کنید؟

چون در مکان های عمومی و شلوغ احتمال آلوده شدن و تماس با افراد بیمار و یا ناقل ویروس افزایش میابد. اگر شغل شما در محل های پر ازدحام میباشد و یا مجبور به حضور در مناطق پر ازدحام هستید سعی کنید تمامی نکات بهداشت فردی و شستشوی مداوم دست را رعایت کنید.از دست زدن بدون دستکش به دستگیره ها و دکمه ها و وسایل عمومی جدا خودداری کنید.بجای پول نقد از کارت های بانکی جهت پرداخت وجه استفاده کنید.

محل انتقال کرونا

چرا سعی کنید که مسافرت های غیر ضروری خود را به تعویق بی اندازید؟

 

چون جابجایی ها میتواند شیوع این ویروس را بیشتر کند.افراد بیمار یا ناقل میتوانند با جابجایی و مسافرت افراد سالم در شهر های دیگر را هم مبتلا کنند.سعی کنید که مسافرت های خود را به تعویق بی اندازید.ماندن در منزل در دوران بحران ویروس کرونا بهترین راه برای جلوگیری از شیوع این بیماری میباشد.

چرا از دست دادن و رو بوسی کردن بشدت پرهیز کنید؟

چون یکی از راههای انتقال ویروس کرونا تماس مستقیم با فرد بیمار یا ناقل ویروس میباشد.سعی کنید فاصله یک متری خود را با افراد حفظ کرده و از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنید.

چر از ضدعفونی کننده های بر پایه الکل استفاده کنیدا؟

ضدعفونی کننده های بر پایه الکل میتواند بسیاری از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.شایان ذکر است که استفاده از ضدعفونی کننده ها بر پایه الکل جای شستشوی مداوم دست را با مواد شوینده نمی گیرد.

الکل ضد عفونی کننده

چرا مراقب از افراد گروه های پر خطر را بالا ببرید؟

گروه های پر خطر،بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند.از حضور افراد سالمند و کودکان و زنان باردار در مکان های پرازدحام خودداری کنید.افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند نباید در مکان های شلوغ حاضر شوند و ادامه هر گونه فعالیت خود را باید با پزشک معالج خود در میان بگذارند.رعایت بهداشت دست ها و بهداشت تنفسی در این گروه ها پررنگ تر خواهد بود.

چرا استفاده مکرر از ماسک خطر آلودگی شما را به ویروس کرونا را افزایش میدهد؟

استفاده از ماسک بمدت طولانی میتواند ناحیه داخلی و خارجی ماسک را به محلی برای تجمع ویروس ها و باکتری ها شود.از جهتی دیگر تعویض مکرر ماسک میتواند احتمال برخورد دست های آلوده را با بینی و چشم و دهان افزایش دهد.

 

ماسک ضد کرونا

چرا سطوح داخلی منزل را با مواد ضدعفونی کننده پاک کنید؟

سطوح محل مناسبی برای تجمع وروس کرونا میباشد.شما با ضدعفونی کردن دستگیره ها و کلید ها و شیرآلات و… احتمال آلودگی را کاهش می دهید.

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public

خلاصه مقاله
چگونه از کرونا ویروس در امان باشیم؟
اسم مقاله
چگونه از کرونا ویروس در امان باشیم؟
نویسنده مقاله
منتشر کننده
پادزخم
لوگوی درمانگاه زخم و سوختگی پادزخم

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

1 × 3 =

مشاوره رایگان!!!!